X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
میزان رای ملت است.بعد از رحلت امام خمینی(ره) بعضی ها به دنبال این بودن که تغییراتی رو در یه سری از بخش های انقلاب ایجاد کنن و حتی یه سری از کلمات رو هم تغییر بدن. مثلاً در کشوری که به رهبرش(امام خمینی) لفظ"امام" اطلاق میشد،بعشی از آقایون اومدن و طوری عمل کردن که انگار دیگه به جانشین امام خمینی(مقام معظم رهبری) نمیشه امام گفت و این لفظ فقط مخصوص امام خمینی بود و از الفاظ دیگه ای مثل رهبر معظم،رهبر انقلاب و ... باید برای ایشون استفاده کرد. حتی لفظ"امت اسلامی" هم تبدیل شد به "ملت ایران".
حالا میدونید فرق امت اسلامی با ملت ایران در چیه؟؟؟در اینه که وقتی شما از لفظ امت اسلامی استفاده میکنید ،این امت اسلامی در قبال سایر افراد این امت،مسئولیت داره و یکی از بزرگترین مسئولیت هاش،امر به معروف و نهی از منکره. اما وقتی به این امت ،لفظ"ملت" اطلاق بشه،اونوقته که کلاً ماجرا فرق میکنه و رابطه ی افراد این جامعه با هم میشه رابطه ی شهروندی!  در رابطه ی شهروندی به کسی مربوط نیست که دیگری چی می پوشه،چه دینی داره،چه حرفی میزنه! در رابطه ی شهروندی(ملت) دیگه اسلام خفیف شده و امر به معروف و نهی از منکر از جامعه رخت بر میکنه.

و چه بدبختی ای بزرگتر از این،که در جامعه ای اسلامی،امر به معروف و نهی از منکر در اون جامعه از بین بره؟؟؟
درصورتیکه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،به لفظ"امام" برای رهبر انقلاب،تصریح شده و این حرفی نیست که من و شما بخواهیم به ایشون نسبت بدیم.

در باره لفظ امت اسلامی هم باید گفت که این لفظ همون لفظیه که امام خمینی برای به کرسی نشوندن بارهای اجرایی و اسلامی اون در جامعه،قیام کرد و یکی از دغدغه های فعلی امام خامنه ای هم همینه!

اما یه سوالی اینجا مطرح میشه و اونم اینه که:«اگه امام خمینی دنبال تحقیق آرمانهای امت اسلامی بوده پس چرا در یکی از جملات خودش درباره انتخابات میکه: میزان رای ملت است.؟؟؟ پس چرا نگفته میزان رای امت است؟؟؟»


جوابش هم خیلی ساده س و اونم اینه که اگه شما بخواهید توی یه کشور درباره سرنوشت اون کشور و اینکه آیا توی این کشور بخواهید حکومت جمهوری برقرار بشه یا نه از مردم سوال کنید،آیا این مردم همه مسلمون هستند که از لفظ امت یا امت اسلامی استفاده کنیم یا نه؟؟؟


مسلماً و یقیناً همه مسلمون نیستن و مسیحی و یهودی و زرتشتی و ... هم در کنار این مسلمونها وجود دارن.

پس لفظ ملت برای تعیین حکومت در اینجا بهتره.

اما در مورد اینکه در کشور چه دین و آیینی رسمیت داشته باشه باید از لفظ امت استفاده کرد چون اکثریت شیعه و مسلمون هستند پس سایر ادیان هم باید در کشور حجاب رو رعایت کنن و بعضی مسائل دیگه که مخصوص مسلمونهاست.!!!

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 8 اسفند 1390 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :