در اینکه حضرت امام(ره) شخصیت بزرگیه و تونسته در قرن اخیر اثر مهمی اجتماعی سیاسی رو در ایران عزیز به جا بذاره شکی نیست.

اما قبل از اینکه امام در راه مبارزه با حکومت شاه به پیروزی برسه، یه تعدادی از آقایونی که حتی در ظاهر هم مسلک امام بودن، باهاش مخالفت میکردن و برای کشتن امام نقشه میریختن.

اون موقع دور و ور امام خیلی شلوغ نبود چون حرف مرگ و زندگی در میون بود و ممکن بود شاه دست به اقدامات خطرناکی بزنه!

اما وقتی به حول و قوه ی الهی امام تونست رژیم شاه رو ساقط کنه و جمهوری اسلامی رو توی ایران عزیز، مستقر کنه یه عده هم دنبال منافع خودشون بودن و در برخی از امورات مهم سیاسی و اجتماعی خودشونو منتسب به امام میکردن تا اینجوری نظر مردم رو جلب کنن.

چون مردم خیلی به حضرت امام ارادت داشتن و دارن به همین خاطر کسی رو هم که در خط و مسیر امام باشه رو دوست دارن و تاییدش میکنن و انتخابش میکنن.

بعضی ها میگفتن من در زمان امام مسئول فلان پست مهم رده بالای کشوری در زمان ایشون بودم و اینجوری شاید میخواست خودشو به اسم امام بالا ببره!

اون یکی میگفت که اگه من از فلان فردی که فساد مالی در سطح کلان داشته(یا حداقل مشکوک به فساد مالی بود)، پول گرفتم به خاطر اینه که از امام اجازه داشتم!

اون یکی میگه حضرت امام ...

 خلاصه الان که حضرت امام در بین ما نیست یه عده برای بدست آوردن منافع سیاسی یا اجتماعی خودشون از جایگاه و آبروی امام خرج میکنن و مایه میذارن! این کار درستی نیست.

 جالب تر اینکه بعضی های دیگه چیزهایی رو به امام نسبت میدن و مثلا میگن امام نظرش در مورد حجاب،فلان بوده و بهمان بوده، بطوریکه آدم از تعجب شاخ در میاره!

آره دیگه!

شایدم زمونه عوض شده و اون ارزش های ناب و انقلابی که در ابتدای انقلاب وجود داشت عوض شده!

البته هنوزم هستن کسایی که همچون مقام معظم رهبری بر سر آرمانهای حضرت امام پافشاری میکنن و حاضر نیستن برای لقمه ی ناچیز یکی دو روز دنیا،هر مسئله ی صحیح و غلطی رو به حضرت امام نسبت بدن!


به هرحال امام از بن ما رفت اما بازار خرج کردن از همیانه ی وجهه ی اجتماعی امام (ره) برای بدست آوردن جایگاه اجتماعی و سیاسی و ... هنوزم داره داغ تر میشه!

مواظب باشیم از جاده ی اصلی خارج نشیم!نوشته شده در تاریخ دوشنبه 6 آبان 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :