X
تبلیغات
زولا

یاسر عرفاتیاسر عرفات یه مصری بود که در سال 1996 میلادی رهبر جنبش آزادی بخش فلسطین شد. یاسر عرفات برای آزادی فلسطین خیلی تلاش کرد اما بعهدها دچار انحرافاتی شد و از مسیر اصلی خارج شد.

یاسر عرفات قبل از انقلاب از نهضت امام خمینی حمایت میکرد.

وقتی شاه از ایران رفت و انقلاب پیروز شد یکسال بعد از پیروزی انقلاب، یاسر عرفات برای دیدار با امام به ایران اومد. حتی میگن وقتی فرودگاه مهرآباد تعطیل بود، یاسر عرفات بدون هماهنگی قبلی وارد ایران میشه و هواپیمای حامل اون توی فرودگاه مهرآباد به زمین میشه و بعد یاسر عرفات درباره ی علت این کارش میگه که مگه آدم وقتی میخواد بره خونه ی خودش باید اجازه بگیره؟؟

یعنی اینکه انگار ایران رو مثل خونه ی خودش میدونسته!

حضرت امام از یاسر عرفات با استقبال گرمی میکنه اما در عین حال در مورد منحرف نشدن از مسیر اصلی و هدف اصلی مردم فلسطین از مبارزه با اسرائیل، یه توصیه هایی رو هم به یاسر عرفات میکنه.

امام خمینی در دیدار با یاسر عرفات تاکید میکنه که باید بر خدا و قدرت اون اتکاء کرد، نه هیچ چیز دیگه. شاید این تاکید امام بخاطر دور اندیشی ایشون برای مسائل آینده ی فلسطین و انحراف بعضی از سران فلسطینی از جمله یاسر عرفات بود. ولی متاسفانه میبینیم که همین اتفاق می افته و بعدها یاسر عرفات دچار انحراف میشه.

در سال 1988 میلادی یاسر عرفات، در سیاست خودش تغییر میده و دچار انحراف میشه. توی سخنرانی خودش در مقر سازمان ملل در ژنو، تغییر سیاستهای خودشو آشکا میکنه و خواستار سازش و صلح گروه های سیاسی همه ی کشورها ی منطقه از جمله ملت فلسطین و اسرائیل و همسایه های اون میشه.

 

این حرف در ظاهر حرف قشنگیه ولی دوستی با اسرائیل چه معنایی داره؟؟؟

اسرائیلی که ملت فلسطین رو از دم تیغ غاصبانه ی خودش گذرونده و سرزمین اونها رو اشغال کرده؟

چه خونهایی که برای آزادی فلسطین ریخته شده و حالا دوستی با اسرائیل؟؟؟؟؟

در راستای این تغییر بود که سازمان آزادی بخش فلسطین موجودیت اسرائیل رو به رسمیت شناخت. این در حالیه ی که ایران ، هنوزم که هنوزه، موجودیت اسرائیل رو به رسمیت نمیشناسه و اونو یک کشور غاصب میدونه که سرزمین فلسطین رو اشغال کرده.

جالب اینه که عرفات شعار «فلسطینی کردن قضیه فلسطین» رو مطرح میکنه.

این شعار به این معناست که این مسئله مربوط به فلسطین و فلسطینیان میشه و کشورهای دیگه ی عربی و اسلامی حق دخالت در این موضوع رو ندارن!

این شعار مثل این میمونه که یه نفر به همسایه ش ظلم کنه و همسایه ی مظلوم به کسانی که میخوان ازش دفاع کنن بگه به شما ربطی نداره!

بدتر از همه اینکه وقتی اسرائیل در درگیری با انتفاضه ی مردم فلسطین، اعلام کرد که از غزه عقب نشینی میکنه، عرفات از رژیم صهیونیستی خواست که مدتی در این کار تامل کنن تا اون بتونه به وضعیت خودشو توی این شهر تحکیم ببخشه!

در جنگ ایران و عراق همین یاسر خان، پشت ایران رو خالی میکنه و از صدام حسین معدوم حمایت میکنه! همین یاسر خانی که بدون اجازه وارد ایران میشد و میگفت مگه آدم اگه بخواد وارد خونه ی خودش بشه باید اجازه بگیره!!!

حالا کسی نبود بهش بگه چطور شده به خونه ی خودت پشت کردی و از صدام حمایت میکنی؟؟؟


در سال 1990 که صدام به کویت حمله کرد و کویت رو به اشغال خودش درآورد از صدام حمایت کرد و این حمایت رو علنی کرد.این کارش باعث شد که کشورهای عربی حمایت خودشون رو از اون بردارن و حمایت اونها از یاسر عرفات افت پیدا کنه. بطوریکه شاید تا اون موقع هیچ وقت مسئله ی فلسطین اینقدر به حاشیه نرفته بود و کم اهمیت نشده بود.


از خیانتهای دیگه آقای عرفات این بود که توی مذاکرات «اسلو» با رژیم صهیونیستی بطور یک طرفه مذاکره کرد و به شرایط اونها جواب مثبت میده و گروه های مبارز فلسطینی رو با این کارش دور میزنه و با صهیونیست ها توافقنامه سازش امضاء میکنه.

قبل از اینکه با اسرائیلی ها سازش کنه به عنوان یک تروریست معرفی میشد و وقتی با اونها توافق کرد و تسلیم خواسته های اونها شد به ملت خودش خیانت کرد و جالب اینه که بخاطر این خوش خدمتی ، جایزه صلح نوبل رو هم بهش میدن!


هرچند مردم فلسطین تحت تاثیر این خیانتها ،منفعل نشدن و دست از آرمان فلسطین برنداشتن و انتفاضه ی الاقصی رو تشکیل دادن و ضرباتی رو بر پیکره ی رژیم جعلی اسرائیل وارد کردن.


ااین حرف ها رو گفتم تا بازم گوشه ای از اشارات آینده نگرانه ی حضرت امام رو ایدآوری کرده باشم که امام در مورد اتکاء و توکل بر خدا هشدار داد به عرفات اما عرفات به دنبال غیر خدا رفت و به ملت خودش خیانت کرد.


یاسر عرفات در سال 2004 از دنیا میره.

بعدها اثرات اورانیم بر روی لباس هاش پیدا میشه و این نظریه که ممکنه لباسهای اون بوسیله ی رژیم صهیونیستی آلوده شده باشن قوت پیدا میکنه!

اگر این تحقیقات ادامه پیدا کنه و ثابت بشه اسرائیل این بلا رو به سر یاسر عرفا آورده اونوقت نتیجه خوش خدمتی یاسر عرفات به اسرائیل و خیانتش به مردم فلسطین مشخص میشه!نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 7 آبان 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :