ورود امام خمینی به ایرانوقتیکه امام خمینی (ره) اعلام کرد که میخواد بره ایران و این قصد خودش رو علنی کرد، یه عده به امام خمینی توصیه کردن که الان وقتش نیست و فرصت مناسبی برای برگشتن به ایران نیست.

جالب اینه که آقای جیمی کارتر رییس جمهور وقت آمریکا به امام خمینی پیغام داد که بهتره برای حفظ جون خودتون، این سفر رو به تعویق بندازید.

اما امام خمینی به این حرف کارتر اهمیتی نداد و علارغم تهدیدات موجود روز 12 بهمن وارد فرودگاه مهرآباد شد و با استقبال عظیم مردم مواجه شد.

اصلا قرار نبود که امام بخواد به حرف کسانی مثل کارتر گوش کنه. اگه قرار بود امام خمینی به حرفهای دنیاپرستانی مثل کارتر و ... گوش کنه هیچوقت این انقلاب به پیروزی نمی رسید.


امام مرد خدا بود و برای خدا کار میکرد نه بنا به دلخواه قدرتمندان و زورگویان دنیا.

جالب تر اینکه -توی مجله ی حضور- شماره 3 اومده که- قبل از عزیمت امام خمینی به تهران،ملک حسین پادشاه وقت اردن در سفری غیر رسمی برای دیدن امام ، وارد پاریس میشه و تقاضای دیدار با امام رو داره.

  درحالیکه اطرافیان منتظر پاسخ امام به این درخواست بودن، حاج احمد آقای خمینی میان و میگن: «امام ،شاه حسین رو نمی پذیرند». ملک حسین هم در اوج حقارت به اردن بر میگرده!


خلاصه امام خمینی یه اینجور مردی بوده که در برابر ستمکارای عالم، سازش نداشته و ترسی هم ازشون نداشه، از شاه گرفته تا صدام و کارتر و ملک حسین و ... !

درود خدا بر روح ملکوتی امام خمینی(ره).
نوشته شده در تاریخ شنبه 12 بهمن 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :