شاید تا حالا این سوال رو بارها شنیده باشید که امام خمینی(ره) گفته باید آب و برق مفتی بشه، پس چرا الان آب و برق مفتی نیست؟؟؟؟ یه عده مدعی هستن که امام خمینی چنین وعده ای رو داده حتی بعضی ها میگن که امام خمینی بعد از ورود به ایران در 12 بهمن 57 این وعده رو به مردم داده!

جالب اینه که اگه به متن سخنرای امام خمینی در 12 بهمن 57 در بهشت زهرای تهران رجوع کنیم اصلا چنین چیزی در سخنان و گفته های حضرت امام نیست و در واقع چنین موضوعی بر میگرده به 12 اسفند 57 اونم در مدرسه ی فیضیه!

ادعاهای منابع مختلف حاکی از اینه که اولین بار دولت مهندس بازرگان لایحه ی آب و برق مجانی رو تصویب کرده و وعده ش رو به مردم داده و امام خمینی چند روز بعد این وعده ی دولت موقت رو تصحیح و تکمیل میکنه!

البته تاریخ این گفته کی بوده، خیلی برای مدعیان این حرف، مهم نیست حتی یه عده انواع و اقسام توهین ها رو به ساحت مقدس امام خمینی(ره) روا میدارن تا اینطوری وجه ی امام رو تخریب کنن و خلف وعده رو به امام نسبت بدن!

جالب اینه که برخی از دوستداران امام و انقلاب هم با تایید این مطلب درصدد توجیه این حرف بر اومدن که چرا امام خمینی چنین حرفی زده و اومدن و از این حرف دفاع کردن! انگار خودشونم باورشون شده که امام خمینی چنین چیزی گفته!

 

 حالا توجه شما رو به عبارت و کلامی که امام فرمودن جلب میکنم:«علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را میخواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را میخواهیم مرفه کنیم. شما به معنویات احتیاج دارید، معنویات ما را اینها بردند. دلخوش نباشید که تنها مسکن میسازیم ، آب و برق را برای طبقه مستمند مجانی میکنیم اتوبوس را برای طبقه مستمند مجانی میکنیم دلخوش به این مقدار نباشید معنویات شما را، روحیات شما را عظمت میدهیم. شما را به مقام انسانیت می رسانیم. اینها شما را منحط کردند؛ این قدر دنیا را پیش شما جلوه دادند که خیال کردید همه چیز این است.»

از این عبارات امام معلوم میشه که کسی قبل از امام خمینی چنین وعده ای رو داده که امام خمینی اومده و داره مردم رو از صرف توجه به این مادیات بر حذر میبداره و میگه که ما اومدیم که معنویت شما رو بهبود ببخشیم.!


اگه یه مروری به اسناد اون موقع بندازیم معلوم میشه که خبری توی روزنامه کیهان مورخه ی ۸ اسفند ۱۳۵۷ با این عنوان به چاپ رسیده که میگه: سخنگوی دولت: «برای کم در آمدها؛ آب و برق مجانی می شود!»

نتیجه اینکه این دولت موقت(دولت مهندس بازرگان) بوده که چنین ادعایی کرده! و فقط امام خمینی چند روز بعد این ادعا رو تصحیح و تکمیل میکنه!

در واقع امام خمینی بخاطر این که مبادا این قبیل وعده های دولتی، انقلاب اسلامی را به انقلابی صرفا مادی و با اهدافی مادی تبدیل کنه، مصوبه دولت موقت را اینجوری تصحیح می کنه که دلخوش به این نباشید که آب و برق مجانی می شود! امام توضیح میده که انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه وظیفه داره به فکر رفاه مادی مردم باشد، دنبال رفاه و سعادت معنوی آدمها هم هست.

پس توی حرفای امام وعده ای وجود نداره.


به هرحال خوب یا بد، جدای از اینکه موافق این وعده باشیم یا مخالف اون و اصلا هر تفسیری که برای وعده آب و برق مجانی داشته باشیم، این دولت بازرگان بود که اولین بار این لایحه را تصویب کرد و خبر این وعده ی تاریخی رو هم شخص آقای امیرانتظام یعنی سخنگوی دولت موقت و معاون نخست وزیر وقت در اختیار مطبوعات قرار داد!

پس اگر به خیال ضدانقلاب، وعده ی دروغی داده شده و یا وعده ای غیرکارشناسی به مردم داده شده، چرا کسی از بازرگان و دولت موقت اسم نمی برد؟!


اینجاست که اهداف اونها برای تخریب وجه ی ملکوتی امام در نزد مردم مشخص میشه اما خداوند متعال میگه که تمامی عزت از آن خداست!(هرکه رو بخواد عزیز میکنه و هرکه رو بخواد ذلیل میکنه)!نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 بهمن 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :