X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

سازمان مجاهدین خلق ایران در سال ۱۳۴۴ خورشیدی پایه‌گذاشته شد.این سازمان به اقدامات مسلحانه بر علیه رژیم پهلوی مبادرت داشت.امابه برخورد سخت ساواک روبرور شد و سران و برخی از اعضای اون از دم تیغ اعدام های ساواک گذشتن و یه عده ی دیگه شون هم زندانی شدن! مسعود رجوی در 19 سالگی(سال1346) عضو این سازمان شد. مسعود در تابستون سال 1350 توسط ساواک دستگیر شد.

به گفته برخی، مسعود تحت شکنجه های بسیاری توی زندان قرار میگیره. در سندی که از ساواک به جا مونده، برای مسعود رجوی به خاطر لو دادن اعضای سازمان مجاهدین و دادن اطلاعات با ارزش به ساواک، درخواست تخفیف مجازات شده!

بطوریکه مجازات اعدام اون به حبس ابد تنزل پیدا میکنه!

موسی خیابانی هم در سال 1345 عضو سازمان میشه!در جریان دستگیری اعضای سازمان مجاهدین توسط ساواک، موسی خیابانی هم دستگیر میشه و به اعدام محکوم میشه اما بعد از اعدام تعدادی از اعضای سازمان و بالاگرفتن اعتراضات مردمی، حکومت شاه از اعدام موسی خیابانی و یه عده ی دیگه منصرف میشه تا اینکه قبل از پیروزی انقلاب در 30 دی 1357 موسی خیابانی و مسعود رجوی از زندان آزاد میشن!

بعد از پیروزی انقلاب به دیدار امام میآن و پیروزی انقلاب رو به امام تبریک میگن و ایشون رو «امام» خطاب میکنن!

 

مسعود رجوی هم که بعد از تحمل زندان ها و شکنجه ها و ... خودش رو در شرایط مساعدی میبینه در راس سازمان قرار میگیره!

بعد از انقلاب با سخنرانی ها و موضعگیری های مسعود رجوی، وضعیت سازمان مجاهدین مشخص تر میشه! یکی از اختلافاتی که اونها با امام خمینی داشتن بر سر نام انقلاب بود! امام خمینی میگفت:«جمهوری اسلامی ایران»!

اما مجاهدین خلق میگفتن جمهوری برای ما معلومه اما اسلامی واضح نیست و ما اینو قبول نداریم و باید اسم این کشور رو بذاریم «جمهوری خلق ایران»!

به همین خاطر اومدن و انتخاباتی رو که قرار بود مردم نظرشون رو در مورد«جمهوری اسلامی» بدن رو تحریم کردن!

از طرف دیگه چون خودشون رو توی پیروزی انقلاب موثر میدونستن میگفتن که باید در کادرهای حکومتی و اجرایی کشور اقشار مختلف مردم و با نظر مردم حضور داشته باشن.

البته این حرف خوبی بود اما نه به قیمت درگیری مسلحانه با انقلاب و ضربه زدن به اون!

30 خرداد 1360 نقطه پایاینی بر دوستی مجاهدین با ساختار سیاسی جمهوی اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بود!

سازمان مجاهدین خلق که در اون موقع از جایگاهی بالایی بین اقشار مختلف مردم برخوردار شده بود با کشوندن هوادارن و کادرهای نظامی و اعضای خودش به خیابونها، وجه ی دیگه ی خودش رو به نمایش گذاشت! چند روز بعد بنی صدر با رای مجلس به عدم کفایتش، از طرف امام خمینی عزل شد! و مسعود رجوی به همراه بنی صدر از ایران به پاریس فرار میکنن و عملا درگیری نظامی بین مجاهدین و انقلاب اسلامی،صورت رسمی به خودش میگیره!


در پی وقایع خرداد ۱۳۶۰ آغاز عملیات مسلحانه پس از انقلاب و خروج مسعود رجوی از ایران، موسی خیابانی فرماندهی نظامی مجاهدین در ایران رو بر عهده میگیره.

در روز ۱۹ بهمن ‌۱۳۶۰ نیروهای کمیته انقلاب اسلامی موفق به کشف محل اختفای اصلی رهبران مجاهدین در تهران در محله زعفرانیه میشن و پس از محاصره محل و چند ساعت درگیری مسلحانه، اونجا رو  تصرف میکنن.

در این واقعه ۲۳ نفر از جمله موسی خیابانی مرد شماره ۲ سازمان، آذر رضایی همسر موسی خیابانی و اشرف ربیعی همسر مسعود رجوی کشته میشن اما پسر خردسال مسعود و اشرف با نام مصطفی رجوی زنده می مونه.

خلاصه دامنه ی اختلافات سازمان مجاهدین با آرمانهای امام، روز به روز بیشتر میشه!

این مخالفت به قدری بالا میگیره که مسعود رجوی به ملت و آرمانهای انقلاب پشت میکنه و وقتی با اخراج از فرانسه روبرو میشه و میخواد به سوئیس بره و می فهمه که ایران دنبال اینه که از طریق اینترپل دستگیرش کنه به عراق میره و اونجا با حمایت های صدام حسین ، با اعضای مجاهدین و کسانی که خواهان براندازی انقلاب اسلامی بودن ارتشی موسوم به «ارتش آزادیبخش» رو تشکیل میده!

این ارتش بازویی برای صدام در حمله و کشتار جوانان و مردان ایران زمین میشه اما چون نیروی ایمان در ملت ایران وجود داره، این ارتش آزادیبخش کاری از پیش نمی بره و بعد از حمله ی آمریکا به عراق، مسعود رجوی به یکباره ناپدید میشه!

در حال حاضر از وضعیت اون و اینکه الان کجاست،خبری در دست نیست!

بعضی از منابع میگن که احتمالا اون مرده!

ولی هنوز این خبر تایید نشده!

این سازمان به خاطر انحراف از آرمانهای امام خمینی دستش به خون هزاران نفر از  مردم ایران زمین آغشته شده!


سلام و درود خداوند بر شهیدان و امام شهیدان!نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 اسفند 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :