توی زمان جنگ وقتی ارتش بعث عراق با مقاومت جانانه ی ملت بزرگ ایران روبرو شد تصمیم به موشکباران شهرهای ایران گرفت. این کار تاثیرات منفی مختلفی داشت یکی اینکه مردم بیگناهی که در پشت جبهه ها بودن کشته میشدن و دیگه اینکه رزمنده هایی که در خط مقدم جنگ بودن با شنید خبر بمباران شهر و دیارشون، روحیه ی جنگی خودشون از دست میدادن و دلواپس زن و بچه و خونواده شون میشدن!

از طرف دیگه عراقی ها اعلام کرده بودن که ایران توان مقابله موشکی رو در برابر عراق نداره و هنر ایران فقط اینه که یه دیوار انسانی و گوشتی در خط مقدم جبهه در مقابل ارتش ایران درست کرده و ایران توان موشکی ای آنچنانی ای در مقابل عراق نداره!

همه ی این شرایط دست به دست هم داد تا ایران هم ضرب و شتمی به عراق و ارتش بی رحم اون نشون بده!

این ماجرا با امام خمینی(ره) ،مطرح شد و نهایتا تصمیم بر موشکباران شهر بغداد گرفته شد. اما امام خمینی(ره) برای موشک باران عراق و شهرهای اون، شرایطی رو تعیین میکنه و که فقط  با این شرایط بود که رزمندگان اسلام میتونستن شهرهای عراق رو مورد اصابت موشک قرار بدن در غیر اینصورت نباید این کار رو بکنن چون موشک بی گناه و گناهکار نمیشناسه!

 

 از جمله شروط امام(ره) این بود که نباید به شهرهای مذهبی عراق مثل کربلا ، نجف،سامرا و کاظمین حمله کنید و این شهرها باید به احترام ائمه ی اطهار مدفون در این شهرها، از موشکباران در امان باشن.

نباید غیر نظامیان و مراکز عمومی مثل بیمارستانها،مدارس،بازارها و جاهایی که محل تجمع و تمرکز مردم عادی هست رو مورد هجوم قرار بدید.

پادگان ها و مراکز نظامی رو که نیروهای دشمن در اونها حضور دارن رو مورد اصابت قرار بدید.

حدود 72 ساعت قبل از حمله به مردم هشدار بدید که فلان روز و فلان ساعت فلان جا رو میزنیم تا مردم بیگناه پناه بگیرن و خودشون رو از خطر احتمالی حفظ کنن.

خیلی جالبه توی هیچ جنگی در دنیا سراغ نداریم که قبل از حمله به طرف مقابل خبر داده بشه که ما میخوایم حمله کنیم.

اما اندیشه و نگاه دینی و مذهبی حضرت امام (ره) باعث شد که چنین اتفاقی بیفته و بالاخره حمله موشکی صورت میگیره و یکی از جاهایی که بعد از اخطار مورد اصابت قرار میگیره بانک بغداد بود.

بعد از این حمله شرایط یه مقدار عوض شد و ارتش متجاوز عراق دید که اونجورایی هم که فکر میکرد نیست و ایران توان مقابل و موشکباران کردن پشت خطوط مقدم دشمن رو داره!نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 فروردین 1393 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :