درسته که امام خمینی(ره) سالها با رژیم شاه مبارزه کرد و نفر شاخص و اصلی این مبارزه بود اما بعد از پیروزی این طور نبود که نظر خودشو تحمیل کنه! حتی در مورد اینکه حکومت ایران چی باشه، رای و نظر مردم مورد توجه قرار گرفت! مجاهدان خلق که نقش مهمی در مبارزه ی با شاه ذاشتن بعد از پیروزی انقلاب، پیشنهاد دادن که اسم حکومت جدید رو «جمهوری خلق ایران» بذاریم. اما امام خمینی نظر بر روی«جمهوری اسلامی ایران» بود. تازه این نظر رو هم تحمیل نکرد بلکه اون رو به عهده مردم گذاشت تا اگه مردم توی همه پرسی به اون رای دادن، اونوقت این نظر اعمال بشه!

مجاهدین خلق میگفتن که جمهوری که معلومه اما اسلامی بودن یه جمهوری برای ما مفهوم مشخصی نداره و چنین چیزی سابقه نداره به همین خاطر باهاش مخالف بودن.بدتر از همه اینکه همه پرسی درمورد رای دادن یا رای ندادن به، عنوان«جمهوری اسلامی ایران» رو هم تحریم کردن!

 

جالب اینه که امیرعباس هویدا توی زندان درخواست میکنه که رای بده و بهش برگه ی رای گیری میدن و اونم به جمهوری اسلامی رای آری میده اما مجاهدین خلق ...!

وقتی همه پرسی برگزار شد و مردم با بیش از 99 درصد آراء به این عنوان رای مثبت دادن و اونو پذیرفتن.

مجاهدین خلق که از این اتفاق ناراحت بودن شعبه ی جدیدی از فعالیتهای خودشونو اعلام کردن و رسماً مبارزه ی مسلحانه ی خودشون بر علیه جمهوری اسلامی رو اعلام کردن و اینطوری شد که یکی از گروه هایی که توی مبارزات علیه رژیم شاهنشاهی نقش داشت به یکی از دشمنان و گروه های ضدانقلاب تبدیل شد اونم از گروه هایی که با دست بردن به سلاح به قتل و ترور مردم ایران پرداخت و لکه ی ننگی رو تا ابد بر پیشونی خودش گذاشت.نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 12 فروردین 1393 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :