X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

کوملهیکی از دوستام که طلبه است و درس خارج میخونه و مدرک دکترای تاریخ داره برام تعریف میکرد.

میگفت در زمان جنگ مسئله کردستان و آشوب هایی که از طرف جدایی طلبان رخ داده بود کار رو بر رزمندگان اسلام سخت کرده بود و کلی درگیری با نیروهای معاند و خودمختار باعث نا امنی در این منطقه از کشور شده بود به طوری که نیروهای ایرانی توان مقابله با این نیروها رو نداشتن. از طرفی نیروهای ارتش عراق به خاک ایران تجاوز کرده بودن و ایران در جبهه های جنوب و غرب با اونها درگیر بود و از طرف دیگه گروه های تروریستی که میخواستن کردستان رو از ایران جدا کنن از فرصت پیش اومده استفاده کرده بودن و با این کارشون هم هدف خودشون رو دنبال میکردن و هم به صدام در برخورد با نیروهای ایرانی کمک میکردن!

تا اینکه به امام خبر میدن و میگن که قضیه ی کردستان خیلی بالا گرفته و دیگه نمیتونیم در مقابل جدایی طلبان، ایستادگی کنیم و اگر شما صلاح بدونید به کردستان ، خودمختاری بدیم تا این ماجراها بخوابه!

اما امام با این پیشنهاد مخالفت میکنه و میگه شما کاریتون نباشه یه لشکر از لرستان بفرستید تا برن و اونجا رو آروم کنن!

 

 خلاصه یه لشکر از نیروهای لرستان میریزن توی کردستان و اون مناطقی از کردستان که دچار هرج و مرج و آشوب و نا امنی شده بود رو به تصرف خودشون در میارن!

تا جایی که حتی جداطلبان کرد رو میآوردن روی زمین درازشون میکردن و با ترکه میزدنشون و بهشون میگفتن: «خودمختاری میخواید؟؟؟»

خلاصه اینم از تدبیرهای امام (ره) بود که در شرایط حساس از ابزارهای و توان های مردمی ملت بزرگ ایران به موقع و به جا استفاده میکردن و امروز کردستان جزئی از خاک عزیز ایران اسلامی هست و گرنه شاید امروز هم کردستان مثل  ارمنستان، بحرین و آذربایجان، از ایران جدا شده بود!!نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 19 فروردین 1393 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :