جمهوری اسلامیشاید بارها شنیده باشید که بعضی از اتفاقات که توی جامعه می افته بعضی از افراد اونو به گردن جمهوری اسلامی میندازن و یه جورایی اصلا جمهوری اسلامی رو قبول ندارن. جمهوری اسلامی که با تلاشهای امام خمینی و مجاهدتهای عزیزان این سرزمین بوجود اومد. اما بعضی از افرادی که این حرف ها رو میزنن و با جمهوری اسلامی مخالفت میکنن نسبت به مسئله توجیه نیستن وگرنه شاید اینجوری حرف نزنن. الان براتون توضیح میدم که چی میخوام بگم:

مثلا طرف رفته توی یه اداره و فلان کارمند یا مسئول  اداره، کار خلافی رو انجام داده و یا اینکه کارش رو راه ننداخته ، بعدش این میاد و میگه اینم جمهوری اسلامی؛ میگه جمهوری اسلامی ال است و بل است. میگه:«من جمهوری اسلامی رو قبول ندارم».

اما نکته ی مهم اینه که جمهوری بودن از نظر همه ی مردم دنیا چیز خوبیه یعنی حکومت مردم بر مردم. خب پس جمهوری بودن ایرادی نداره. از طرف دیگه اسلام هم که دین ماست و همه قبولش داریم. پس هم جمهوری رو قبول داریم و هم اسلامی بودن این جمهوری رو.


نتیجه اینکه اگه جایی تخلف یا خطایی از بعضی از افراد مسئول سر زد ما نباید بیاییم و ریشه رو هدف قرار بدیم و بگیم جمهوری اسلامی چیز خوبی نیست چون هم با دلیل عقلی و هم با دلیلی اعتقادی معلوم شد که جمهوری اسلامی ، چیز خوب و مورد پسندی هست.

پس باید بیاییم و افراد متخلف رو اصلاح کنیم. باید بیاییم بجای ایراد گرفتن و بیرون گود ایستادن و حرف زدن ، حداقل با کلام و گفتار خودمون در راه رفع نواقص جامعه ای که داریم توش زندگی میکنیم گام برداریم.

اینه تفاوتی که خیلی ها بهش توجه نمیکنن و بجای برطرف کردن نقص و خطای یک نفر یا یک عده، به ریشه و اصل که همون جمهوری اسلامی هست حمله میکنن و این کار به دور از خرد و عقله!

و انسان در قیامت در مقابل حرفها و تاثیراتی که بر دیگران میذاره مسئوله!

پس با جان و تن و کلاممون از جمهوریت و اسلامیت و در یک کلام جمهوری اسلامی دفاع کنیم اما در مقابل خطاها و تخلفات دیگران بایستیم و به وظیفه ی شرعی خودمون که امر به معروف و نهی از منکر هست عمل کنیم.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ جمعه 19 اردیبهشت 1393 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | تهیه و طراحی : مهدی شعبان | :